portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Słoneczne - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Słoneczne - sprawy osiedlowe » Forum » Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty programowej
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty programowej

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Gomez_from_Mexico 
   

Nowy na forum


Wiek: 105
Dołączył: Pią Kwi 08, 2011 14:20
Posty: 4
Skąd: zgadnij

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 18:32    Temat postu: Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty programow

Dostałem dziś bardzo ciekawą korespondencję z firmy Jarsat. Otóż zaproponował, iz w ramach poprawy i rozszerzenia oferty programów HD (o jakże atrakcyjne kanały: np. Kuchnia HD, Domo HD, MiniMini HD czy Planete HD) podnosi abonament o jakieś 5 zł.
Poprzednio podnieśli o 2 złote tłumacząc to mętnie jakimiś opłatami "abonamentowymi" (?????). Odpuściliśmy im.
Tym razem jednak zaczyna mnie ta pełzająca podwyżka irytować i postanowiłem się nie dać.
Umowę mam na czas określony, a więc uwaga - NIE WYRAŻAM zgody na zmiany w ofercie i NIE KORZYSTAM z możliwości wypowiedzenia umowy (na podstawie umowy mam do tego prawo a nie dzieje sie to automatycznie jak z telekomami). Zobaczymy co się wydarzy ale jestem zdeterminowany na złożenie skargi do Rzecznika Konsumenta na początek. Tak dla treningu.
Jak podejrzewam, wszyscy dostają równie miła korespondencję. Może warto zagrozić Jarsatowi np. wezwaniem do usunięcia na swój koszt instalacji kablowych z osiedla (chyba że są nasze)? Smile))
Tytuss 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lip 07, 2011 21:31
Posty: 98
Skąd: Gdańsk-Kokoszki-Kartuska

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 22:02    Temat postu: Re: Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty progr

No jak widać chyba wszyscy otrzymali tą jakże "atrakcyjną" ofertę. Hehe Wink największym absurdem jest to że na początku listu robią wodę z mózgu i ściemniają o rozszerzeniu oferty kanałowej itp. itd. A na końcu bodajże czerwonym druczkiem napisane że niestety są zmuszeniu podnieść opłatę abonamentową. Śmiech na sali! W dupie mam te ich kanały. Mam umowę którą podpisałem na daną kwotę i daną ilość kanałów i tego się będę trzymał. A to że oni se włączają nowe kanały to już ich sprawa. Ale niech to będzie gratis do końca umowy, albo jako nowy aneks za dodatkową opłatą za te kanały. A nie tak jak Oni to sobie stwierdzili że "zmuszeni są podnieść..." Chyba Jarsat zaczyna głupieć z faktu tego że jest monopolista na naszym osiedlu i nie tylko naszym.
Ciekaw jestem jak zakończyła się sprawa dotycząca wprowadzenia nowego dostawcy jakim miał być rzekomy UPC?
ryanryan 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 26, 2011 13:15
Posty: 118
Skąd: Os.Słoneczne

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 8:43    Temat postu: Re: Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty progr

Ja mam umowę na czas nieokreślony a dodatkowo nie "skusiłem" się na cyfrówkę. Mam analogowa tv z Jarsatu (oczywiście z programami nadawanymi w ramach tv cyfrowej z nadajników naziemnych tez w HD - tzn bardziej w 720 niż 1080 ale i tak super).

UPC na razie chyba nie będzie bo jest problem z prowadzeniem instalacji po osiedlu (wykop nie może być prowadzony nad halami garażowymi) a na prucie chodników i parkingu nikt nie wyrazi zgody.
Podobno piłeczka jest po stronie UPC mają zaproponowac jakieś rozwiązanie.

Z tym UPC jednak bym się zastanowił - przeanalizujcie sobie ich cenniki i ofertę programową, szczerze nie wyglądają korzystniej niż Jarsat.
monia_80 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Nie Lis 21, 2010 8:39
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-Kokoszki

PostWysłany: Śro Sie 15, 2012 16:33    Temat postu: Re: Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty progr

Jak można pleść takie bzdury !?

wystarczy porównać nie tylko ilosc kanalow a glownie ich nazwy ...

UPS:
http://aplikacje.upc.pl/kanaly_lista/max-hd.php

JARSAT:

http://www.jarsat.pl/telewizja/kanaly-cyfrowe

Bylem podczas wynajmowania mieszkania w centrum posiadaczem UPC ... i NIGDY nie mialem problemow z internetem a zwlaszcza z predkasciami!

Jak placilem za 100 Mbit to mialem 100! a w jarsacie place za 100 a mam 20 !!!

A w Jarsacie ... Niezliczone awarie, pytania czy jezeli nie otrzymuje w zadnym przedziale czasowym doby 100 Mbit powinienem placic im 1/5 rachunku ... zawsze dostaje odpowiedz, ze to jest tzw: "DO" 100 Mbit/s a nie 100 !!!
Polecem rowniez poczytac na temat jarsatu na :

http://www.trojmiasto.pl/Jarsat-o21280.html#wyniki

Nie chce mi sie opisywac sytuacji, gdzie spoznilem sie o jeden dzien z wypowiedzeniem umowy bo dostalem wariacji jak zobaczylem jakosc HD jarsatu ... i pozostalych kanalow !!! ale ta firma to kompletne DNO !


BARDZO CHCIALBYM MIEC UPC u nas na osiedlu ze wzgledu na jakosc obslugi, sygnalu i wspanialego internetu!

pozdrawiam
Arek M. - 459 A/5
MarcinK81 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lis 22, 2010 13:08
Posty: 87
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sie 15, 2012 18:39    Temat postu: Re: Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty progr

monia_80

wszystkie problemy, które miałeś z jarsatem, ja miałem wcześniej z UPC, mam też tutaj z jarsatem i podejrzewam, że tak samo byłby wszędzie i z każdym dostawcą, dopóki w tym kraju będą możliwe zapisy w umowach typu "prędkość do...", "z przyczyn niezależnych od nadawcy..." itd


Ostatnio zmieniony przez MarcinK81 dnia Wed Aug 15, 2012 21:37, liczba edycji: 1
Tytuss 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lip 07, 2011 21:31
Posty: 98
Skąd: Gdańsk-Kokoszki-Kartuska

PostWysłany: Śro Sie 15, 2012 20:22    Temat postu: Re: Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty progr

Potwierdzam rewelacyjną jakość świadczonych usług przez UPC. Mieszkałem poprzednio we Wrzeszczu i nigdy nie miałem problemu z netem czy telewizją. No może z 2 razy przez cały okres umowy. Internet śmigał jak lala TY bez żadnych zawiech. No i przede wszystkim obsługa telefoniczna- serwis normalnie funkcjonująca, a nie tak jak w Jarsacie do 16, a po tej godzinie to się już możesz bujać z problemem sam. Żenada!!!
ryanryan 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 26, 2011 13:15
Posty: 118
Skąd: Os.Słoneczne

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 8:56    Temat postu: Re: Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty progr

monia_80

Weź porównaj tą "płatną" część oferty programowej - jest bardzo podobna - reszta to zapychacze, satelitarny syf, byleby napchać programów.
UPC Max HD - 87 PLN
Jarsat HD Extra Plus - 84 PLN
Multimedia - Komfort HD&PVR - 69 PLN

Jeszcze w temacie jakości - nie wiem dlaczego jak zobaczyłeś jakośc Jarsatu to chciałeś wypowiadać umowę? Mam znajomych u których jakośc cyfrowego jarsatu jest świetna a u sąsiadów w bloku obok jakość UPC bywa dużo słabsza.

UPC do najświętszych nie należy. Miałem okazję korzystać z kilku dostawców medii i tak:

UPC - stabilne łacza, niezła jakość sygnału, drogi najtańszy pakiet (w świetle konkurencyjnych ofert)

Multimedia - bardzo podobnie do UPC - cena trochę niższa - możliwość konfiguracji mniejszych pakietów i niższych prędkości

Jarsat - tu wszyscy wiemy :/ - ja nie narzekam jak pisałem wcześniej, TV oglądam mało a nawet bardzo mało. Uciążliwe sa dość częste problemy z netem.

Net Sat Media - równiez jeden z mniejszych dostawców - jakościowo na poziomie Jarsatu jednak co mnie zaskoczyło w godzinach 22-8 nielimitowane 100Mb/s.
monia_80 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Nie Lis 21, 2010 8:39
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-Kokoszki

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 17:53    Temat postu: Re: Jarsat - "propozycja" poszerzenia oferty progr

Pewnie masz racje ja tylko napisałem, ze mając do czynienia z obydwiema firmami UPC nie tylko ma lepsza listę programowa za podobna jak napisałeś cenę a przede wszystkim o niebo lepszy internet!

Dla przykładu podam bezczelność Jarsatu, który pokazuje szybkość łącza do zaprzyjaźnionego hosta w Bydgoszczy ... A już w przypadku innych testowanych przy pomocy speedtest.net jest poniżej krytyki ... Nigdy nie zblizylem sie do oferowanej prędkości ... A w UPC prawie zawsze miałem obiecana prędkość.

W jarsacie Ilośc usterek, jakosc obsługi i oferta programowa jest daleko poza wszelkimi standardami ... Jeżeli mogę zagłosować za dostawca ... To UPC nie ma żadnej konkurencji w tej materii.

Pozdrawiam Arek M.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama